Ziemia lubińska.Dzieje regionu od XVIII wieku do okresu dwudziestolecia międzywojennego
wystawa czasowa
11.09.2021–10.10.2021

Ratusz, Galeria Ratuszowa

Wystawa prezentowała dzieje Lubina oraz Ziemi lubińskiej na tle przemian, które w okresie nowożytnym kilkukrotnie wpłynęły na geopolityczne ukształtowanie Dolnego Śląska. Ekspozycja składała się z kilkudziesięciu historycznych eksponatów: dokumentów, zdjęć, artefaktów artystycznych, numizmatycznych i filatelistycznych. Eksponaty tworzące wystawę pt. „Ziemia lubińska. Dzieje regionu od XVIII wieku do okresu dwudziestolecia międzywojennego”  przede wszystkim są interesującymi świadectwami historycznymi oraz pozwalają na ukazanie jak region kilkukrotnie zmieniał przynależność administracyjną i w prezentowanym okresie był podległy władcom czeskim, austriackim, pruskim oraz niemieckim.