WYKŁADYPrzez dekady do pokoju – 75 lat NATO i 25 lat Polski w NATO

Muzeum Historyczne w Lubinie zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych wykładach dla grup zorganizowanych z placówek oświatowych. Spotkania dedykowane są młodzieży i odbywają się w ramach wystawy poświęconej NATO.

Na wykłady obowiązują zapisy pod numerem tel. 76 749 69 69(sekretariat muzeum).

Miejsce wykładów: sala audiowizualna w ZOO Lubin, godz. 10.00

TERMINY:

• 26 MARCA
  • Ukraińska droga do NATO
  • Piotr Kaszuwara – korespondent wojenny, wieloletni pracownik Polskiego Radia we Wrocławiu, Programu Pierwszego PR oraz wielu innych polskich redakcji.
  • 4 KWIETNIA
  • Bezpieczeństwo Polski w obliczu wojny na Ukrainie
  • Jarosław Wolski – politolog, dziennikarz, publicysta oraz cywilny analityk OSINT (open source inteligence) zajmujący się wojskiem i obronnością, specjalizujący się w broni pancernej i przeciwpancernej.
  • 11 KWIETNIA
  • Cyberbezpieczeństwo
  • Dariusz Milka – wiceprzewodniczący Rady ds. Cyfryzacji w latach 2016–2023, członek Grupy Roboczej Ministra Cyfryzacji ds. kompetencji cyfrowych oraz Polskiego Komitetu Normalizacyjnego, uczestnik operacji „Iraqi Freedom” 2003–2004.
  • 18 KWIETNIA
  • Obrona cywilna
  • Aleksander Fiedorek – ekspert w zakresie broni masowego rażenia specjalizujący się w wyposażeniu oraz funkcjonalności fortyfikacji i budowli ochronnych, doradca w procesie tworzenia przepisów prawa dotyczących przydomowych schronów.
  • 25 KWIETNIA
  • Czy historia się powtarza? Lend-Lease 1, Lend-Lease 2
  • Marek Zawadka – doktor historii specjalizujący się w transporcie wodnym oraz historii gospodarczej Zagłębia Miedziowego i Ziem Zachodnich i Północnych, dyrektor Muzeum Historycznego w Lubinie.