Utrwalacze władzy ludowej.Kadry powiatowego aparatu bezpieczeństwa w Lubinie w latach 1945–1975

Robert Klementowski

Monografia Roberta Klementowskiego przedstawia sylwetki funkcjonariuszy Urzędu i Służby Bezpieczeństwa w powiecie lubińskim do 1975 roku. W tle są pytania o motywacje związane z decyzją o zatrudnieniu, powodami zaangażowania i lojalności wobec komunistycznego aparatu represji. Zbudowany podczas służby kapitał społeczny, kulturowy i polityczny bez wątpienia wyróżniał tę grupę zawodową na tle ówczesnego społeczeństwa i wyróżnia do dziś, bo służby specjalne nie zniknęły wraz z upadkiem komunizmu.

Książka do nabycia stacjonarnie w siedzibie muzeum (ul. Rynek 23) lub online pod adresem mailowym: infopunkt@muzeum.lubin.pl