Smaki Dziedzictwa Lubińskie Dni Dziedzictwa 2021
11.09.2021–19.09.2021

Dolnośląska różnorodność kulturowa jest przewodnim motywem lubińskich Europejskich Dni Dziedzictwa 2021. Podczas dwóch wrześniowych weekendów Park Leśny będzie areną prezentacji wielokulturowości lokalnych tradycji, głównie tradycji kulinarnych.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2021 w Lubinie odbędą się w Parku Leśnym (ul. Kwiatowa) w terminie 11-12 oraz 18-19 września br. Wydarzenie składać się będzie z kilkunastu propozycji o charakterze historycznym oraz edukacyjnym w znacznym stopniu odwołujących się do kulinarnych tradycji. Najważniejszym akcentem imprezy będzie „Kuźnia Smaków”, czyli oferta plenerowych prezentacji kulinarnych. W ramach tej propozycji będzie można zobaczyć oraz skosztować dziesiątki lokalnych produktów, które są wytwarzane według tradycyjnych receptur. Odbędą się również rodzinne warsztaty rzemieślnicze i plastyczne. Powstanie także strefa prezentacji oferty regionalnych restauratorów. Ponadto zobaczyć będzie można wojskowe inscenizacje historyczne oraz pokazy mody cywilnej z lat 30-tych i 40-tych ubiegłego stulecia wraz z ekspozycją zabytkowych rowerów. W ramach licznych propozycji tegorocznej odsłony lubińskich Europejskich Dni Dziedzictwa zorganizowany zostanie Festiwal food trucków (11-12.09.2021 r.), a także 4. Lubiński zlot pojazdów zabytkowych (11.09.2021 r.). Zapraszamy!