Smaki Dziedzictwa Lubińskie Dni Dziedzictwa 2021
11.09.2021–19.09.2021

Dolnośląska różnorodność kulturowa była przewodnim motywem lubińskich Europejskich Dni Dziedzictwa 2021. Podczas dwóch wrześniowych weekendów Park Leśny był areną prezentacji wielokulturowości lokalnych tradycji, głównie tradycji kulinarnych.

Europejskie Dni Dziedzictwa 2021 w Lubinie odbyły się w Parku Leśnym w Lubinie (ul. Kwiatowa) w terminie 11-12 oraz 18-19 września br. Wydarzenie składało się z kilkunastu propozycji o charakterze historycznym oraz edukacyjnym w znacznym stopniu odwołujących się do kulinarnych tradycji. Najważniejszym akcentem imprezy była „Kuźnia Smaków”, czyli oferta plenerowych prezentacji kulinarnych. W ramach tej propozycji można było zobaczyć oraz skosztować dziesiątki lokalnych produktów, które są wytwarzane według tradycyjnych receptur. Odbyły się również rodzinne warsztaty rzemieślnicze i plastyczne w Grodzie słowiańskim. Powstała także strefa prezentacji oferty regionalnych restauratorów. Ponadto można było zobaczyć wojskowe inscenizacje historyczne oraz pokazy mody cywilnej z lat 30-tych i 40-tych ubiegłego stulecia wraz z ekspozycją zabytkowych rowerów. W ramach licznych propozycji tegorocznej odsłony lubińskich Europejskich Dni Dziedzictwa zorganizowany został Festiwal food trucków (11-12.09.2021 r.), a także 4. Lubiński zlot pojazdów zabytkowych (11.09.2021 r.).