Przez dekadydo pokoju – 75 lat NATO i 25 lat Polski w NATO
wystawa czasowa
12.03–31.10.2024

Godziny otwarcia: codziennie 10.00–16.30

Od 12 marca zapraszamy na ekspozycję przygotowaną przez Muzeum Historyczne z okazji 25. rocznicy przystąpienia Polski do NATO oraz 75. rocznicy powstania Sojuszu Północnoatlantyckiego.

Wystawa składa się z trzech części. Pierwsza przedstawia najważniejsze wydarzenia z historii powstania Sojuszu; część druga pokazuje m.in. stan uzbrojenia wszystkich członków NATO, kluczowe bazy wojskowe oraz mapę współczesnych wojen i konfliktów zbrojnych na świecie. Trzecia część poświęcona jest Polsce oraz jej staraniom o członkostwo w tym największym na świecie sojuszu militarno-obronnym.

Na wystawie można obejrzeć archiwalne fotografie związane z historią NATO oraz zdjęcia uzbrojenia. Ekspozycję uzupełniają ekrany multimedialne, na których – poza różnego rodzaju uzbrojeniem – wyświetlane są nagrania z ćwiczeń wojskowych oraz archiwalne mapy.

Park Leśny, polana od ul. Gajowej.