Lubin w obrazach30 lat samorządu terytorialnego

red. Justyna Karlińska, Marek Zawadka

Dokładnie 27 maja 1990 roku, odbyły się pierwsze wybory samorządowe. Z tej okazji Muzeum Historyczne w Lubinie wydało książkę zatytułowaną Lubin w obrazach. 30 lat samorządu terytorialnego. Czytelnicy znajdą w niej podsumowanie trzech dekad, w czasie których miasto przeszło prawdziwą metamorfozę. Ze smutnego, szarego, komunistycznego ośrodka przemysłowego stało się nowoczesnym, kolorowym, wygodnym i przyjaznym mieszkańcom miejscem do życia. Wydawnictwo pod redakcją Justyny Karlińskiej i Marka Zawadki to też przede wszystkim opowieść o ludziach, którzy przez 30 lat zarządzali Lubinem jako prezydenci, wiceprezydenci, członkowie zarządu miasta i radni. W jednym miejscu zostały zebrane nazwiska wszystkich tych osób. Publikacja zawiera też kalendarium z minionego 30-lecia, opis najważniejszych inwestycji samorządowych i przedsięwzięć, mnóstwo zdjęć archiwalnych i współczesnych, a także prezentację miejskich instytucji, parków czy obiektów sportowych.

Książka do nabycia stacjonarnie w siedzibie muzeum (ul. Rynek 23) lub online pod adresem mailowym: infopunkt@muzeum.lubin.pl

Zobacz online