LATO z Muzeum Historycznym w Lubinie
lipiec–sierpień 2023

W tym roku zapraszamy do udziału w zajęciach dedykowanych dzieciom w dwóch lokalizacjach: Parku Leśnym oraz Galerii Pałacyk. Poszczególne działania odbywają sie pod opieką wykwalifikowanych edukatorów, którzy w sposób przystępny prezentować będą wiedzę z zakresu historii, ekologii, rzemiosła artystycznego oraz sztuk wizualnych. Wszystkie tematy związane są z miejscami, w których się odbywają, tak więc w Parku Leśnym skupimy się na historii miejsca, dostępnych dla dzieci wystawach, ekologii z uwagi na walory przyrodnicze parku, jak i artystycznym działaniom podczas pleneru tradycji rzemieślniczych. W Galerii Pałacyk uczestnicy poznają twórczość wybranych artystów oraz poznają techniki plastyczne tworząc własne dzieła.

„Artystyczne mydło i powidło”

Wakacyjne spotkania ze sztukami plastycznymi w Galerii Pałacyk

Jeżeli interesujecie się sztukami plastycznymi i jesteście gotowi zdobywać w nieszablonowy sposób wiedzę na jej temat oraz praktyczne umiejętności twórcze, to w Galerii Pałacyk przygotowaliśmy ofertę właśnie dla Was. W terminach: 24-28 lipca oraz 15-18 sierpnia w salach Galerii Pałacyk, w wyjątkowym otoczeniu malarstwa Jerzego Dudy-Gracza, odbędą się edukacyjne spotkania artystyczne. Każde spotkanie będzie odmienne, każdego dnia zaprezentujemy inny temat, innego wybitnego twórcę oraz pokażemy odmienną technikę wykonywania dzieł sztuki. Wspólna elementem każdego spotkania będzie prezentacja twórczości jednej postaci artystycznej (m.in.: Pabla Picassa, Władysława, Hasiora, Hansa Rudolfa Gigera), co będzie inspiracją do wspólnych działań twórczych. Zapewniamy, że nie będą to zajęcia jakie znacie ze szkolnych ławek. Przyłożymy wszelkich starań aby podczas zajęć w ramach „Artystycznego mydła i powidła” w jak najbardziej atrakcyjny sposób zabawę połączyć z edukacją.

Terminy: 24-28 lipca i 15-18 sierpnia 2023

Miejsce: Galeria Pałacyk, ul. M. Skłodowskiej-Curie 6

Wiek uczestników: 7-14 lat

Czas trwania: 10.00-13.30

Zapisy pod nr tel. 731 123 311  (ilość miejsc jest ograniczona)

Udział w zajęciach jest bezpłatny.