KONKURSLudowe ozdoby ze słomy – IV edycja konkursu ozdoba choinkowa
listopad–grudzień 2022

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, dlatego przygotowaliśmy dla Was konkurs pt.: „Ludowe ozdoby ze słomy”. Praca konkursowa to ozdoba choinkowa wykonana ze słomy (słomę można zastąpić papierowymi rurkami do napojów bądź cienkimi patyczkami) o wielkości nie przekraczającej 15 cm.

WYMOGI TECHNICZNE WYKONANIA PRAC:
• ozdoba może być wykonana ze słomy (słomę można zastąpić papierowymi rurkami do napojów bądź cienkimi patyczkami),
• waga ozdób powinna umożliwić ich swobodne powieszenie na choince, bez nadmiernego obciążania gałęzi (maksymalna wielkość do 15 cm),
• każda ozdoba musi posiadać otwór umożliwiający przeciągnięcie wstążki do zawieszenia na choince,
• technika wykonania ozdoby ludowej dowolna (klejona, wyplatana, łączona sznurkiem itp.),
• technika zdobienia i kształt pracy dowolna.

KATEGORIE WIEKOWE:
• I kategoria – dzieci w wieku przedszkolnym,
• II kategoria – dzieci w wieku wczesnoszkolnym (klasy I – III),
• III kategoria – dzieci w wieku szkolnym (klasy IV – VIII),
• IV kategoria – podopieczni ośrodków szkolono-wychowawczych.

Termin przekazania prac konkursowych do 4 grudnia 2022 roku do siedziby Organizatora: Muzeum Historycznego w Lubinie, ul. Rynek 23, infopunkt (Ratusz).
Ogłoszenie wyników nastąpi 6 grudnia 2022 r. Laureaci konkursu zostaną poinformowani o sposobie odbioru nagród.
Wszelkie informacje o konkursie udzielane są pod adresem: konkursy@muzeum.lubin.pl oraz pod numerem tel. 76 754 45 11, 76 749 69 69.