Jesienno–zimoweinspiracje dla seniora–wernisaż wystawy
wystawa czasowa
15.12.2022–16.01.2023

Zapraszamy na wernisaż wystawy podsumowującej projekt IV edycji „Jesienno-zimowych inspiracji dla Seniora”. Otwarcie wystawy odbędzie się 15 grudnia br., o godzinie 15.00 w Galerii Ratuszowej Muzeum Historycznego w Lubinie. Wszystkie dzieła będzie można obejrzeć do dnia 16 stycznia 2023 roku.

Prezentowana wystawa, to efekt pracy uczestniczek i pokazanie dzieł powstałych w trakcie trwania projektu realizowanego od września do grudnia 2022 roku w Muzeum Historycznym w Lubinie. Organizatorem przedsięwzięcia było Stowarzyszenie „Sport-ART.” przy współpracy z Muzeum Historycznym i finansowym wsparciu Gminy Miejskiej Lubin.

Podczas warsztatowych spotkań w ramach projektu „Jesienno-zimowe inspiracje dla Seniora” lubińscy seniorzy mieli możliwość skorzystania z interdyscyplinarnej oferty różnorodnej aktywności twórczej w formie warsztatów, których wiodącym celem była integracja środowiska senioralnego. Głównym elementem projektu była realizacja trzech bloków tematycznych tj. witraż angielski, haft pętelkowy i zielarstwo. W ramach projektu odbyło się 12 warsztatów poświęconych twórczej pracy, w której udział wzięło 141 uczestników.

Seniorki wykazały się dużą kreatywnością, co przełożyło się na powstanie jedynej w swoim rodzaju wystawy przenoszącej widza w jesienno-zimową aurę, inspirując do działania podczas długich wieczorów. Zapraszamy do obejrzenia tych niepowtarzalnych ręcznie robionych dzieł artystycznych.