Jesienno–zimoweinspiracje dla seniora–wystawa prac
wystawa czasowa
12.12.2023–31.01.2024

Ratusz, Galeria Ratuszowa

Zapraszamy na wernisaż wystawy podsumowującej projekt V edycji „Jesienno-zimowych inspiracji dla Seniora”. Otwarcie wystawy odbędzie się 12 grudnia br., o godzinie 15.00 w Galerii Ratuszowej Muzeum Historycznego w Lubinie. Wszystkie dzieła będzie można oglądać do 31 stycznia 2024 roku.

Cykl zajęć „Jesienno-zimowych inspiracji dla Seniora” był realizowany od września do grudnia przez Stowarzyszenie Sport Art. przy współpracy z Muzeum Historycznym w Lubinie. Dedykowany był seniorom z powiatu lubińskiego, a jego celem było kształtowanie umiejętności artystycznych, rozwijanie pasji oraz kreatywności wśród osób starszych.

Seniorzy podczas realizowania projektu skorzystali z 6 bloków tematycznych:

• Album ozdabiany techniką scrapbookingu
  • Eko-inspiracje woskowijki
  • Parafinowe lampiony
  • Jesienne dekoracje
  • Tapicerowany puf
  • Ozdoba bożonarodzeniowa

Łącznie odbyło się 16 spotkań warsztatowych w których uczestniczyło 228 osób. Wszystkie warsztaty były bezpłatne. Projekt dofinansowany ze środków Gminy Miejskiej Lubin i Zarządu Powiatu Lubińskiego.