Gród słowiańskioferta edukacyjna
warsztaty dla dzieci
13.09.2021–17.09.2021

Muzeum Historyczne w Lubinie zaprasza do wzięcia udziału w ofercie edukacyjnej kierowanej do placówek oświatowych z terenu Lubina i okolic. Chcielibyśmy, aby początek września 2021 roku owocował w możliwość spotkania sią z Państwem oraz uczniami na terenie Parku Leśnego, którego jesteśmy administratorem. W przestrzeni natury przygotowaliśmy aranżację nawiązującą do grodu słowiańskiego, w którym od 13 do 17 września br. pracowania edukacji muzealnej realizować będzie warsztaty aktywności twórczej, strefę stolikową i zabaw na wolnej przestrzeni oraz stanowiska łucznicze. 

Działaniami związanymi z tematem początków państwa polskiego realizujemy program przygotowujący mieszkańców Lubina do obchodów 1000. rocznicy koronacji króla Polski Bolesława Chrobrego. Jesteśmy przekonani, że tak ważna rocznica zasługuje na odpowiednie zachęcenie dzieci i młodzieży do świadomego włączenia się w planowane na 2025 rok wydarzenia. Historyczna koronacja, która odbyła się w 1025 roku spowodowała, że Bolesław Chrobry był królem, Polska stała się królestwem, a Gniezno jego stolicą. 

Korzystając z okazji zapraszamy do zapoznania się, z opracowaną przez wykwalifikowanych edukatorów, ofertą edukacyjną dla grup zorganizowanych oraz zachęcamy do zapisów grup z przedszkoli i szkół podstawowych. Przygotowane warsztaty i zajęcia edukacyjne dostosowane są do wieku uczestników i realizowane pod opieką instruktorską. Ilość miejsc jest ograniczona. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Terminy spotkań: 13-17 września 2021, poniedziałek-piątek, godz. 10.00 i 11.30

Miejsce: Park Leśny w Lubinie, przestrzeń otwarta

Czas trwania spotkania zaplanowanego w słowiańskim grodzie dla grupy to 1 h 30 minut. 

W celu zapisania grupy zorganizowanej na zajęcia należy wybrać jeden z tytułów warsztatów aktywności twórczej, a następnie skontaktować się z koordynatorką projektu telefonicznie pod numerem tel. 694 233 970 w celu ustalenia godziny przybycia. Zapisy trwają do 9 września br. Udział w ofercie jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.