Droga św. Jakuba– Camino de Santiago
wystawa czasowa
02.10.2021–31.10.2021

Rynek, wystawa plenerowa

Ekspozycja prezentowała charakterystyczne miejsca znajdujące się na drodze św. Jakuba, nazywanej po hiszpańsku Camino de Santiago. Owa droga to popularny szlak pielgrzymkowy, którego celem jest katedra w Santiago de Compostela, w Galicji,  w północno-zachodniej części Hiszpanii. To w tej katedrze znajduje się grób św. Jakuba Większego Apostoła.

Lubin jest jedną z miejscowości, z której można  wyruszyć na ponad 3500 kilometrową pielgrzymkę do Santiago de Compostela, kierując się charakterystycznymi oznaczeniami: muszlą św. Jakuba, która jest także symbolem pielgrzymów, oraz żółtymi strzałkami.

Wystawa o Drodze św. Jakuba, została przygotowana z okazji Roku Świętego przez Instytut Turystyki Hiszpanii Turespaña (Consejería de Turismo, Embajada de España en Polonia, Biuro Radcy. Ds. Turystyki Ambasady Hiszpanii)  we współpracy z władzami regionalnymi Galicji (Turismo de Galicia).