Bieg w 80. rocznicęBitwy o Anglię
12.09.2020

Park Leśny

Aby upamiętnić 80. rocznicę Bitwy o Anglię, w której znaczącą rolę odegrali polscy lotnicy, Muzeum Historyczne w Lubnie oraz Stowarzyszenie Sport-Art zorganizowały bieg na terenie Parku Leśnego. Można było wystartować albo w zawodach nordic walking, albo w biegu.

Uczestnicy dopisali. Rywalizowali zarówno mali biegacze, którzy licznie stawili się na linii startu, jak i dorośli – amatorzy i wytrawni sprinterzy. Bieg główny na dystansie 6200 metrów pokonało 77 miłośników tej formy aktywności. W kategorii pań wygrała Sara Gościewicz z Przemkowa, natomiast wśród panów najszybciej do mety dobiegł Łukasz Garliński z Kwiatkowic.

Tradycyjnie muzeum wręczyło wszystkim zawodnikom pamiątkowe koszulki okolicznościowe oraz medale.