Dojrzale Wspaniali edycja II
13.11.2023–30.06.2024

Ruszyła druga edycja spotkań dla seniorów „Dojrzale Wspaniali”. Spotykamy się w pięciu blokach tematycznych. Nowością jest cykl „Historia w terenie”:

1. „Wciąż uczymy się siebie” – wykłady z warsztatami o podłożu psychologiczno – rozwojowym. Tematyka skierowana na psychologię pozytywną i dbałość o własny dobrostan.
  2. „Weź się w ruch” – zajęcia ruchowo – rekreacyjne w plenerze. Aktywne spędzenie czasu  w towarzystwie przyrody Parku Leśnego w Lubinie.
  3. „Sztuka spokoju” – zajęcia oparte o elementy sztuki i relaksu. Sposób wyrażenia siebie i swoich emocji poprzez intuicyjne działanie twórcze.
  4.  „Klub wspomnień, czyli Lubin sprzed lat” – spotkania w celu wspomnień dawnego miasta i okolic na podstawie podanych zagadnień tematycznych. Odbywają się w ostatnie czwartki miesiąca.
  5. „Historia w terenie” – wycieczki po mieście szlakiem historycznych obiektów Lubina. Okrywanie jego dziejów i doniosłego znaczenia.

Program będzie układany co dwa miesiące. W okresie wiosenno-letnim większość zajęć przeniesiemy na zewnątrz oraz uruchomimy dodatkowe aktywności. Prowadzącymi będą zapraszani specjaliści, doświadczeni praktycy, ale także pasjonaci i amatorzy różnych dziedzin życia. W zależności od charakteru zajęć, spotkania będą również dzielone na dwie grupy uczestników, o czym organizator będzie informował z wyprzedzeniem. Niezmiennie zgłaszane przez uczestników sugestie, oczekiwania czy zainteresowania będą jak najbardziej wdrażane w plan działań, zatem zachęcamy i gorąco zapraszamy do współpracy!

Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem tel. 731 123 222 (Koordynator – psychogerontolog Magdalena Gębarowska).

HARMONOGRAM 2024:

MAJ :

• 13 maja, godz. 13.00 – 15.00, Ratusz
  • Jak działa umysł w wieku dojrzałym?
  • 14 maja, godz. 13.00 – 14.30, Park Leśny
  • Majowe poruszenie. Ćwiczenie na trawie.
  • 15 maja, godz. 13.00 – 15.00, Park Leśny
  • Pstrykając emocjami z uczuciami
  • Łączymy warsztaty „Środa jest foto” i „Dojrzale Wspaniali”
  • 22 maja, godz. 13.00 -15.00, Ratusz (zajęcia w terenie)
  • Kamienne miasto. Spacer wzdłuż murów obronnych.
  • „Historia w terenie”
  • 23 maja, godz. 16.00 – 18.00, Ratusz
  • Wspominając szkolne czasy
  • „Klub wspomnień, czyli Lubin sprzed lat”

CZERWIEC:

• 10 czerwca, godz. 13.00 – 15.00, Ratusz
  • Warsztaty uważności – czyli jak być „tu i teraz”
  • 11 czerwca, godz. 13.00- 15.00, Park Leśny
  • Tanecznym krokiem w stronę słońca
  • 12 czerwca, godz. 13.00 – 15.00, Ratusz
  • Zamkowe opowieści i nie tylko
  • „Historia w terenie”
  • 24 czerwca, godz. 13.00 – 15.00, Galeria Pałacyk
  • Sztuka w każdym detalu.
  • Kuratorskie oprowadzanie + warsztat twórczy
  • 25 czerwca, godz. 11.00
  • Oblicza przeszłości – plenerowe wystawy
  • Zwiedzanie z przewodnikiem + warsztat twórczy.
  • 26 czerwca, godz. 11.00
  • Relaksująca zieleń z piknikiem.
  • 27 czerwca, godz. 13.00 – 15.00, Park Leśny
  • Przedmioty i wspomnienia do odnowienia.
  • „Klub wspomnień, czyli Lubin sprzed lat”