1. Lubiński Zlot Samochodów Zabytkowych
15.09.2018

Po raz pierwszy w Lubinie odbył się zlot starych i klasycznych pojazdów. Na lubiński rynek zjechało ponad 60 pojazdów, również spoza Dolnego Śląska, które zapisały się w historii motoryzacji. Wśród nich były samochody unikatowe, jak np. Borgward Isabelle Coupe z 1958 roku, Cadillac Eldorado z 1972 roku, Skoda 440 „Spartak” z 1958 roku, Ford Mustang II z 1974 roku czy Lotus Eclat 521 z 1978 roku. Nie zabrakło też oczywiście Fiata 126p, który stanowi część jednej z ekspozycji Muzeum Historycznego w Lubinie – organizatora zlotu. Popularny maluch przez lata był symbolem marzeń milionów Polaków o własnych czterech kółkach.

Podczas imprezy miłośnicy starej motoryzacji mogli nie tylko obejrzeć pojazdy, ale i porozmawiać z ich właścicielami, wziąć udział w konkursach czy prowadzonych przez pracowników Muzeum warsztatach plastycznych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Na zakończenie auta przejechały ulicami Lubina, prezentując się mieszkańcom miasta.