INFOpunkt – furtka do Muzeum

Nieodzownym punktem odwiedzin Muzeum Historycznego w Lubinie jest wizyta w INFOpunkcie. Znajdujący się od strony rynkowego placu, na parterze narożnego ryzalitu budynku ratusza, INFOpunkt wyróżnia się płaszczyznami dużych, zwieńczonych pełnymi łukami okien. To w tym miejscu rozpoczyna się wędrówka po muzeum. Goście przekraczający próg drzwi usytuowanych w jednej z tych szklanych powierzchni zapraszani są przez muzealnych przewodników do zapoznania się z ofertą wystaw i multimedialnych prezentacji znajdujących w kolejnych pomieszczeniach.

INFOpunkt jest również miejscem, gdzie można odpocząć w wygodnych fotelach z kubkiem gorącej kawy lub herbaty w dłoni i poczytać codzienną prasę oraz specjalistyczne czasopisma.

Co bardzo ważne – INFOpunkt jest także sklepem muzealnym. Zatem jeżeli ktoś poszukuje oryginalnego upominku, jest to dla niego idealne miejsce. Oferujemy przede wszystkim pamiątki nawiązujące do działalności instytucji takie jak publikacje, okazjonalne koszulki, reprodukcje, plakaty, przypinki, smycze, torby, kubki czy artykuły papiernicze z unikatowymi wzorami i nadrukami. Najmłodsi goście znajdą u nas edukacyjne wydawnictwa oraz zabawki.