Śladami śląskiego ApellesaSzlak Sakralnej Sztuki Barokowej im. Michaela Willmanna
Ratusz

Ratusz, Sala konferencyjna, godz. 12.00

Wykład dr Elżbiety Kocowskiej-Siekierki odbywa się w ramach projektu pt. „Fabulae ex Silesia”, czyli Opowieści ze Śląska, realizowanego przez Instytut Piastów Śląskich. Jego celem jest propagowanie historii i tradycji regionu Dolnego Śląska nie tylko przez profesjonalistów – znawców historii, ale również samych mieszkańców regionu. Ideą inicjatywy jest upowszechnianie wiedzy o różnorodnym dziedzictwie naszego regionu (historycznym, artystycznym, kulinarnym, piwowarskim, etc.) w lokalnych społecznościach, dostrzeżenie jego bogactwa i potencjału, a także dalsze rozwijanie w dziedzinie sztuki, kultury i turystyki.

Na spotkanie z barwnymi dziejami dolnośląskiego malarstwa w XVII stuleciu, a przede wszystkim z postacią Michaela Willmanna zaprasza Muzeum Historyczne w Lubinie oraz Instytut Piastów Śląskich. Wstęp wolny!